KURS NATURALNEGO PROJEKTOWANIA – CZĘŚĆ 2

02‑05 Sierpnia 2018

Dla kogo?: Dla Ciebie :) ♥, tak, tak, jeśli czujesz że to Cię interesuje, po prostu. Też dla: projektantów, studentów, dla inwestorów którzy chcą świadomie uczestniczyć w procesie tworzenia swojego domu, dla tych co chcą się nauczyć projektować naturalne miejsca. Dla osób które brały udział w części I lub mają ogólne pojęcie o zagadnieniach naturalnego budowania, ale chcą wejść w konkrety projektowe. Nie będziemy powtarzać treści z Kursu I, także jeśli nie wiesz nic w temacie polecamy najpierw kurs nr I (na dole opisu link do niego).

PROGRAM
 • WYKŁAD 1 – (2h, Magda) – Projektowanie naturalne. Elementy naturalnego domu i założeń. Rodzaj pracy z tematem, klientem.
 • WYKŁAD 2 – (2h, Ben) + dyskusja. – Projektowanie perma siedliska. Elementy które powinny zawierać permakulturowe założenie. Zasady plus omówienie projektów i przykładów.
 • CZĘŚĆ WARSZTATOWA 1 – pobudź wyobraźnię i doświadczaj (3 grupy po 7‑10 osób, BEN, MAGDA, TOMASZ). Omówienie prac warsztatowych / Jam session
 • WYKŁAD 3 – (2h, Tomasz) +0,5h dyskusji – Planowanie inwestycji, technologii, harmonogramu. Błędy podczas budowy.
 • WYKŁAD 4 – (2h, Magda) + dyskusja – Miasta i projektowanie w większej skali. Projektowanie ekoosady. Zagadnienia naturalności w mieście i na wsi.
 • CZĘŚĆ WARSZTATOWA 2 – skup się na detalu (3 grupy po 7‑10 osób, BEN, MAGDA, TOMASZ). Omówienie prac warsztatowych / Jam session
 • WYKŁAD 5 (MAGDA) – Głębsze zagadnienia prawne: wyrób jednostkowy, przepisy pożarowe, trudności urzędowe w przypadku naturalnych technologii.
 • CZĘŚĆ WARSZTATOWA 3 – projektuj (3 grupy po 7‑10 osób, BEN, MAGDA, TOMASZ). Omówienie prac warsztatowych.

W czwartek jest czas na spokojne dojechanie, rozbicie namiotów, zakwaterowanie, poznanie się. Wieczorem o 19:00 pokaz filmu w temacie, dyskusja po filmie i luźne pogaduchy. Wykłady i kurs oficjalnie zaczynamy zaczynamy w piątek rano o godz.9:30.

PEŁNY HARMONOGRAM, odpowiedzi na pytania i inne przydatne informacje TUTAJ

PROWADZĄCY KURS
 • Magdalena Górska – eKodama :), doświadczona projektantka zrównoważonej architektury, szalona nasadzaczka drzew :) zakładająca gdzie się da leśne ogrody. Pracuje z permakulturą od sześciu lat. Wieloletni członek OSBN – Ogólnopolskie Stowarzyszenie Budownictwa Naturalnego, w latach 2014‑2016 wiceprezes OSBN. Autorka nagradzanego mobilnego systemu eko modułów mieszkalnych BioDomek (www.biodomek.pl) Więcej o Magdzie i jej działaniach: TUTAJ

 • Tomasz Mielczyński – uprawniony architekt, projektujący i realizujący energooszczędne i ekologiczne budynki mieszkalne. Laureat wielu konkursów architektonicznych, autor nagradzanych realizacji. W dziedzinie jego szczególnych zainteresowań znajdują się rozwiązania prowadzące do oszczędności Energii Pierwotnej w całym cyklu życia budynku, oraz projektowanie dla cyrkulacji – energii i materii wokół budynku. Więcej o Tomku i jego działaniach: TUTAJ

 • Ben Lazar – Nauczyciel permakultury, Projektant ogrodów i parków. Podróżował po świecie i w różnych miejscach uczył się i praktykował permakulturę. Prowadzi wykłady permakultury: z historii idei, zasad etycznych oraz ekosystemowego projektowania — w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie — podróżuje po kraju niejako “apostoł” zdrowego światopoglądu :-) W praktyce realizuję ogród społeczny KOS na Krzemionkach, który staje się wzorcowym projektem permakulturowym dla miasta. Więcej o Benie i jego działaniach: TUTAJ

Trzy pełne dni kursu i warsztatów

Trzech super prowadzących :)

Przepiękna okolica Gór Bystrzyckich

MIEJSCE

Gniewoszów, obok Międzylesia (magiczna Kotlina Kłodzka), woj. dolnośląskie. Czemu tu? Bo to przepiękna okolica Gór Bystrzyckich. Połącz z urlopem :). Link do agroturystyki gdzie będzie kurs: TUTAJ. Do naszej dyspozycji będzie sala kominkowa. Można dojechać z Wrocławia pociągiem do Domaszkowa (stąd piechotą piękny spacer 1‑1,5h lub ktoś weźmie Cię autkiem, będziemy organizować wspólne dojazdy, w zeszłym roku połowa osób przyjechała samochodami).

KOSZTY
 • Cena PROMOCYJNA za całość – 730zł/os, obowiązuje zaliczka 250zł do 10 Maja
 • Cena NORMALNA – 770zł, obowiązuje zaliczka 270zł płatna do 30 Maja

Cena zawiera: kurs, nocleg (trzy noce) we własnym namiocie, z dostępem do łazienki i prysznica, trzy, dwudaniowe obiady wegetariańskie (przepyszne!), trzy śniadania (pycha i obfite). Kolacje we własnym zakresie (ognisko). Ponadto w gospodarstwie agroturystycznym zapewniony jest dostęp do kuchni.

INNE OPCJE NOCLEGU:

 • Nocleg na ogólnodostępnej sali kominkowej (własny śpiwór i karimata) – za cały kurs z wyżywieniem – cena promocyjna: 760zł, cena normalna: 800zł
 • Nocleg w pokoju wspólnym 6‑8 os. na poddaszu (koedukacyjny) – za cały kurs z wyżywieniem – cena promocyjna: 790zł, cena normalna 830zł
 • Nocleg w pokoju 2‑4os. z łazienką – za cały kurs z wyżywieniem – cena promocyjna: 810zł, cena normalna 850zł

ZAPISY

Wypełnij formularz zapisów: TUTAJ

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność wpłat zaliczki. ZALICZKA JEST BEZZWROTNA więc upewnij się czy na pewno będziesz. Pozostała część zapłaty – do 20 Lipca.ODPOWIEDNIE DLA RODZINY :)

Możesz połączyć pobyt z wyjazdem rodzinnym. Osobom towarzyszącym nie gwarantujemy wyżywienia.

 • Opłata za noc dla osoby towarzyszącej w namiocie – 15zł/dobę (dzieci do lat 3 bezpłatnie).
 • Opłata za noc dla osoby towarzyszącej w pokoju z łazienką – 40zł/dobę (jeśli dzieci zajmują łóżko to jak dorosły, jeśli śpią z rodzicem w łóżku – bezpłatnie).

Za osobę towarzyszącą w pokoju płacimy z góry wraz z całościową zapłatą, zaliczka 30% (opłata bezzwrotna). Za osobę towarzyszącą w namiocie można zapłacić na miejscu podczas kursu, bez zaliczki. Po prostu liczba miejsc w pokojach jest ograniczona i nie chcemy zajmować miejsc dla osób, które potem nie przyjadą.

WOLONTARIAT:

Zapisy trwają do 20 Maja. 23 Maja rozstrzygnięcie. Zapisujcie się TUTAJ

 • Wolontariat częściowy – Na kursie przewidziane jest miejsce dla dwóch wolontariuszy częściowych. Wolontariusze pomagają w takich pracach jak: rozpalenie ogniska, sprzątanie Sali po posiłkach, przygotowanie Sali do posiłków i wydawanie jedzonka, ogarnianie i przygotowania Sali wykładowej, inne drobne prace poza wykładami. Wolontariusze częściowi pokrywają koszty noclegów, wyżywienia i innych kosztów stałych tj. 300zł.

 • Wolontariat pełny – za nic nie płacisz :). Twoje zobowiązania – nakręcić i zmontować fajny filmik z kursu, mini reportaż, napisy końcowe i początkowe do wspólnego ustalenia, filmik do jednej korekty eKodamki. Czas trwania zmontowanego materiału .ok 2‑3 minuty.

Kontakt

Wszelkie sprawy związane z kursem: Pisz do eKodamki ;) Magda: ekodama.architektura@gmail.com


ZOBACZ TEŻ:


Wspiera nas i poleca kurs: OSBN – Ogólnopolskie Stowarzyszenie Budownictwa Naturalnego