Letnia Szkoła Naturalnego Projektowania

12‑16 Sierpnia 2020
Letnia szkoła naturalnego projektowania – intensywny kurs

Uczymy w duchu bez użycia przemocy NVC. Zapraszamy już czwarty sezon.

Dla kogo nasz kurs? Dla inwestorów, dla projektantów, dla studentów, dla budowniczych, dla każdego kto chce stworzyć naturalne miejsce, dom, siedlisko w powiązaniu z permakulturowym założeniem.

Na kursie skupimy się na praktycznych zagadnieniach projektowych związanych z naturalnym budownictwem i permakulturą oraz projektowaniem odpowiedzialnym ekosystemowo.

O programie:

Omówimy etapy procesu projektowego i budowy. Pokażemy jaką działkę wybrać (budowa na ziemiach rolnych). Jak przeprowadzać analizy. Pokażemy na co zwrócić uwagę w projektowaniu domu, a także eko-wioski i eko-osiedla. Omówimy zasady permakultury w powiązaniu z architekturą i projektowaniem otoczenia, małej retencji i naturalnego budownictwa. Omówimy technologie i detale naturalne (strawbale, hempcrete, glina lekka) oraz elementy wnętrz naturalnych. Opowiemy jak zaplanować inwestycję, jak projektować z kosztorysem by było to wszystko realne (koszty budowy, jak decyzje wpływają na koszty). Omówimy też najczęstsze błędy w realizacji i na budowach oraz istotne detale. Pokażemy również jak spełnić formalności odnośnie pozwolenia na budowę. Czyli bardzo konkretnie i kompleksowo!

W programie również wycieczka do Biodomku (naturalnego domu), kilka warsztatów projektowych (projektowanie domu, ekosiedliska, ekoosiedla, mała retencja, analizy), oglądanie filmów na temat kursu, wieczorne jam session i ogniska z zabawą. Zawsze mamy piękną atmosferę. Okolica Gór i piękne widoki oraz miłe towarzystwo – koją i pozytywnie nastrajają.

 • Cztery dni wykładów i warsztatów
 • Piękna i cenna wiedza
 • Niepowtarzalna atmosfera – W programie integracja, wycieczka, oglądanie filmów, ogniska
 • Przepiękna okolica Gór Bystrzyckich
 • Uczenie w duchu komunikacji bez przemocy
KOSZTY:
 • Cena PROMOCYJNA do 22 czerwca za całość – 1150zł/os, obowiązuje bezzwrotna zaliczka 350zł płatna przy zapisie.
 • Cena NORMALNA – 1290zł, obowiązuje zaliczka 400zł płatna przy zapisie, bezzwrotna po 12 lipca.

Pozostała część zapłaty – do 31 Lipca.

Cena zawiera: kurs, nocleg (cztery noce) we własnym namiocie z dostępem do łazienki i prysznica, cztery dwudaniowe obiady wegetariańskie (przepyszne!). Kolacje i śniadania we własnym zakresie (zapewniamy dostęp do kuchni lub opcję wykupienia w agroturystyce gotowych posiłków).

INNE OPCJE NOCLEGU:
 • Nocleg na ogólnodostępnej sali kominkowej (nie pada, ciepło – własny śpiwór i karimata, są materacyki) – dopłata za cały kurs 40zł (można dopłacić na miejscu)
 • Nocleg w pokoju 2‑4os. z łazienką i pościelą (bardzo ładne pokoje) – dopłata za cały kurs 140zł

ZAPISY:

Wypełnij formularz zapisów: TUTAJ
Ilość miejsc ograniczona.

MIEJSCE:

Agroturystyka Malinova – Gniewoszów 11, obok Międzylesia (magiczna Kotlina Kłodzka), woj. dolnośląskie.

Czemu tu? Bo to przepiękna okolica Gór Bystrzyckich. Do naszej dyspozycji będzie cały ośrodek z ogrodem, hamakami z widokiem na góry i sala kominkowa (tu będą wykłady). Na miejsce można dojechać z Wrocławia bezpośrednim pociągiem do Domaszkowa (stąd piechotą piękny spacer 1 1,5h lub ktoś weźmie Cię autkiem, będziemy organizować wspólne dojazdy, w zeszłym roku połowa osób przyjechała samochodami).

Bezpośredni link do agroturystyki gdzie będzie kurs, zobacz jak tam ładnie: GNIEWOSZÓW 11

WOLONTARIAT:

Zapisy trwają do 30 Czerwca. 02 Lipca rozstrzygnięcie. Zgłoszenia na wolontariat TUTAJ

 • Wolontariat częściowy – Na kursie przewidziane jest miejsce dla dwóch wolontariuszy częściowych. Wolontariusze pomagają w takich pracach jak: rozpalenie ogniska, sprzątanie sali po posiłkach, przygotowanie sali do posiłków i wydawanie jedzonka, ogarnianie i przygotowania sali wykładowej, inne drobne prace poza wykładami. Wolontariusze częściowi pokrywają koszty noclegów, wyżywienia i innych kosztów stałych tj. 400zł.
 • Wolontariat pełny – za nic nie płacisz :). Twoje zobowiązania – nakręcić i zmontować fajny filmik z kursu, mini reportaż, napisy końcowe i początkowe do wspólnego ustalenia, filmik do jednej korekty eKodamki. Czas trwania zmontowanego materiału .ok 15 minut i zajawka 1 minutowa.

ODPOWIEDNIE DLA RODZINY :)

Możesz połączyć pobyt z wyjazdem rodzinnym.

 • Opłata za noc dla osoby towarzyszącej w namiocie – 15zł/dobę (dzieci do lat 3 bezpłatnie).
 • Opłata za noc dla osoby towarzyszącej w pokoju z łazienką – 50 zł/dobę (jeśli dzieci zajmują łóżko to jak dorosły, jeśli śpią z rodzicami w łóżku – bezpłatnie).

Za osobę towarzyszącą w pokoju płacimy z góry wraz z całościową zapłatą, zaliczka 30% (opłata bezzwrotna). Za osobę towarzyszącą w namiocie można zapłacić na miejscu podczas kursu, bez zaliczki. Po prostu liczba miejsc w pokojach jest ograniczona i nie chcemy zajmować miejsc dla osób, które potem nie przyjadą.

 • Posiłki: 35 zł obiad, 20 zł śniadanie, 20 zł kolacja. Dzieci do 10 lat odpowiednio: 50%, starsze – jak dorosły

KONTAKT

Wszelkie sprawy związane z kursem: Pisz do eKodamki ;) Magda:MAIL

COVID19:

Na kursie będziemy używać maseczek i przestrzegać obecnych zaleceń.

Serdecznie zapraszamy!

Relacja z Kursu 2020
Relacja z Kursu 2020
Relacja z Kursu 2020
Relacja z Kursu 2020
Relacja z Kursu 2020
Relacja z Kursu 2020
Relacja z Kursu 2020
Relacja z Kursu 2020
Relacja z Kursu 2020
Relacja z Kursu 2020
Kurs 2019
Kurs 2019
Kurs 2019
Kurs 2018
Kurs 2018
Kurs 2019
Kurs 2018
Kurs 2019