Pierwszy Festiwal Naturalnego Budowania OSBN 2017

24‑25 Czerwca 2017, Warszawa

Festiwal Naturalnego Budownictwa odbył się w dniach 24‑25 Czerwca w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego. eKodama miała niesamowitą przyjemność być współkoordynatorem festiwalu (z Przemkiem Wosiem i Kasią Rączką-Bilińską) i organizować go w ramach Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Budownictwa Naturalnego (www.osbn.pl). Na festiwalu miałam też trzy wykłady.

www.festiwal.osbn.pl

Festiwal odwiedziło około 800 osób, w strefie wykładów wzięło udział około 400 osób.

Było to długo wyczekiwane wydarzenie w Polsce. Zobaczyliśmy na nim jak budować i tworzyć przestrzeń do życia za pomocą zdrowych, naturalnych i odnawialnych materiałów oraz systemów zrównoważonego projektowania. Najlepsi polscy specjaliści opowiedzieli o różnych technologiach domów, o wnętrzach, wykończeniach, o permakulturze. Równolegle do wykładów odbywały się otwarte warsztaty, podczas których można było zanurzyć ręce w paździerzach konopnych, glinie, czy spróbować sił w stawianiu ścian ze słomy i tynkowaniu. Zobaczcie jak było super.


Podsumowując:
• Kampania promocyjna przy Festiwalu miała zasięg na FB ponad milion odsłon, co daje dotarcie do 2,5% społeczeństwa w Polsce!
• Dzięki festiwalowi opowiadaliśmy o naturalnym budowaniu w takich mediach jak: Telewizja Polsat, Radio Tok FM, Radio Dla Ciebie, Pierwszy Program Polskiego Radia, Radio Kampus.
• Na festiwal zawitały też inne media i możemy spodziewać się publikacji w: National Geographic Magazine (w Internecie), Murator, Architektura Murator, Krytyka Architektury, Sztuka Wnętrz, Slow Life. ... a nawet w telewizji z Węgier ;)
• Podczas kampanii reklamowej informacje o festiwalu opublikowało wiele portali, między innymi Architektura Murator, Archivolta, Bryla.pl, Nowoczesna Stodoła, Ogrodosfera, Energia i My, Zielona infrastruktura, Estilo, Wolne konopie, Art of living...
• Udało się nakręcić cały festiwal. Obecnie wykłady można za niewielką darowizną podejrzeć tu: www.festiwal.osbn.pl. Chcemy w przyszłym roku udostępnić je otwarcie propagując tę wiedzę.

Fotografie: THIRD EYE VISION