-490px

Zdrowe i komfortowe, naturalne wnętrza w Starej Oborze

Zdrowy, bezpieczny dom z gliny i drewna, zdrowe wnętrza w naturalnym domu

Zdarzyło Ci się chodzić bosymi stopami po klepisku, czyli glinianej, ziemnej podłodze? To przepiękne uczucie, połączenie aksamitu i chłodu. A próbowałeś/próbowałaś oddychać powietrzem w domu z naturalnymi, glinianymi tynkami? Nie da się tego porównać z niczym.

Jesteśmy przesycani subtelnym wpływem niekorzystnej chemii budowlanej, która powoduje różne dolegliwości np. wzmaga alergie.
Naturalne materiały nie emitują szkodliwych substancji i można je konserwować naturalnymi olejami i woskami, są zdrowe i dodatkowo nadają niesamowitą atmosferę wnętrzom.

Do remontu tej starej obory zostały użyte właśnie naturalne techniki. Tynki gliniane, naturalne farby kazeinowe i wapienne, naturalne grunty. Większość drewna i podłóg drewnianych zostały wyszlifowane i odnowione z użyciem wosków naturalnych. Na parterze zastosowano nową podłogę, klepisko, olejowane olejem lnianym i impregnowane woskiem.
Posiedzieć w hamaku i zasnąć w naturalności…dom.

STARA OBORA w HGTV i TVN Style – "Nieoczywiste miejsca" – prowadzi Kasia Jaroszyńska – Dom, który jeszcze niedawno był oborą. Ekologiczny dom z obory

Nagrody dla Projektu Stara Obora

  • DOM Z KLIMATEM 2022- NAGRODA MINISTERSTWA KLIMATU I ŚRODOWISKA, SARP – STARA OBORA
  • PLGBC GREEN BUILDING AWARD 2021 – NAGRODA GŁÓWNA W KATEGORII NAJLEPSZA EKOLOGICZNA MODERNIZACJA, WYRÓŻNIENIE W KATEGORII BUDYNKI JEDNORODZINNE
  • PLGBC BUILDING AWARD 2020 – KATEGORIA: NAJLEPSZE ZRÓWNOWAŻONE WNĘTRZE – NAGRODA GŁÓWNA DLA STAREJ OBORY
Pracownia

Widać piękną naturalną podłogę – klepisko. Odczyszczona cegła.

Naturalne Tynki

Glina Olejowana olejem lnianym w kuchni

Klepisko
Klepisko
Detal tynku glinianego
Łazienka z glinianymi wykończeniami
Sypialnia na poddaszu
Druga sypialnia
Siwy tynk gliniany