-200px

Kryjówka – 35m2 całoroczny, naturalny domek na zgłoszenie

Projekt typowy

Czyż to nie cudownie skryć się w takim swoim całorocznym azylu, otulonym ogrodem, ciszą i zielenią i kontemplować przelatujące chmury na hamaku w ogrodzie? Podziwiać sałaty i szczypiorki oraz drepczące żuczki? W takiej ostoi wszelkie gorycze świata blakną a problemy bledną w szumie przyrody i poruszanych liści. Słońce i oddech. I nasza ukochana Kryjówka – zatopiona w tym milutko. I tak- jest na zgłoszenie (z antresolką), jest też opcja z poddaszem zabudowanym do pozwolenia w dwóch wariantach. Kryjówka jest ciepła i całoroczna . Masz kawałek ziemi? Otul się dobrem, naturą i zielenią. Zapraszamy do wspólnego KRYJÓWKOWANIA. 😊

KRYJÓWKA to projekt naturalnego, zdrowego, całorocznego domku, który możesz wykonać sam, z niewielką pomocą fachowców bądź instruktora. Możesz też budowę domku zlecić zaprzyjaźnionej z nami firmie. Projekt możesz zakupić w naszej pracowni. Naprawdę polecamy bo Kryjówka to domek mały, ale własny :) i wygodny. Rzut zaprojektowalismy tak, by powierzchnia zabudowy nie przekraczała 35m2, co umożliwia wybudowanie jej na zgłoszenie jako domek rekreacyjny bądź gospodarczy bez dodatkowych formalności. Obniża to znacznie koszty realizacji i zwiększa dostępność tego rodzaju zamieszkania dla osób, które nie mają potrzeby posiadania wielkich przestrzeni, lubią wygodę, ale i minimalizm. To też dobra opcja na start bez kredytu do końca życia. Masz swój kąt, miejsce by otulić się w koc i odpocząć. Dół domku też jest dostosowany do osób słabiej się poruszających, czyli może być używany przez osoby starsze. Ten projekt to odpowiedź na zapewnienie sobie możliwości pięknego, przytulnego, naturalnego domu zatopionego w przyrodzie przez cały rok.

PROJEKT DOSTĘPNY JAKO TYPOWY
M. IN. DO SAMODZIELNEGO WYKONANIA – DIY.
PAKIET RYSUNKÓW ZAWIERA:

- Projekt architektury w czterech opcjach
- Projekt konstrukcji w dwóch opcjach, w tym fundamenty z opon
- Projekt instalacji w tym autonomicznych
- Charakterystykę energetyczną
- Zasady bezpieczeństwa
- Część opisową i zestawienia


Zakup projektu:
ekodama.architektura@gmail.com

Kryjówka jest domkiem naturalnym, z naturalnych materiałów. Ma zaprojektowaną konstrukcję drewnianą, dwugałęziową i jest dostosowana do wypełnienia jej naturalnymi materiałami izolacyjnymi takimi jak słoma (strawbale), glina lekka, hempcrete lub wełna drzewna/słomiana. Dla każdej z tych opcji spełnione są parametry izolacyjności cieplnej dla domów jednorodzinnych WT 2021. Każda z tych opcji jest opisana w projekcie. Konstrukcja dwugałęziowa zapewnia również więcej możliwości wykończenia wnętrza i elewacji oraz ułatwia montaż ciężkich elementów na ścianach w środku. Elewację można wykończyć drewnem lub naturalnym tynkiem wapiennym.

ZBUDUJ TO SAM czyli DIY

PROJEKT TYPOWY KRYJÓWKI, to kompleksowy projekt budowlany z elementami projektu wykonawczego, w którym odnajdziecie rysunki architektury, konstrukcji z detalami wykonawczymi, instalacji, w tym centralnego ogrzewania, charakterystykę energetyczną. Dokumentacja zawiera cztery opcje ułożenia wnętrza – podstawową: parter z antresolą, rozszerzoną: parter z piwnicą i piętrem (dwa małe pokoiki) oraz opcję w dwóch wariantach ze schodami kręconymi. W projekcie znajdziecie też opcje instalacji elektrycznych autonomicznych z panelami fotowoltaicznymi (energia ze słońca) oraz toaletę kompostową. Dokumentacja zawiera również alternatywę dla fundamentów z bloczków: fundament z opon. Którą opcję wybierzecie do realizacji i co zmieści się w Waszym budżecie, czy bardziej podstawowa i minimalna forma czy bardziej rozbudowana i autonomiczna? – zależy to tylko od Was, projekt zawiera je wszystkie. Dokumentacja zawiera również zestawienia elementów drewnianych i stalowych, by ułatwić Wam zamówienia.


  • KONSTRUKCJA: Drewniana, wypełnienie NATURALNE ze słowy, gliny lekkiej bądź hempcretu.
  • FUNDAMENTY: W wersji podstawowej: fundament murowany, ławowy, w wersji drugiej: z opon, recyklingowych. W wersji z piwniczką: fundamenty żelbetowe.
  • OGRZEWANIE: i ciepła woda: Rozprowadzenie ciepła z niskoemisyjnego kominka na biomasę- drewno (płaszcz wodny), wspomagane ogrzewaniem elektrycznym jako opcja awaryjna, pozwalająca opuścić domek na dłuższy okres czasu (w wersji autonomicznej zasilane elektryczne z ogniw słonecznych). Woda ciepła również z kolektorów słonecznych.
  • TOALETA KOMPOSTOWA: jako opcja – (bez użycia wody, zasypywana trocinami, bezzapachowa) z kompostownikiem w piwniczce, zapewnia obieg materii. Zaleca się również zbieranie deszczówki.
  • ENERGIA ELEKTRYCZNA: w opcji autonomicznej prąd pozyskiwany z ogniw fotowoltaicznych. Baterie w piwniczce. Projekt zawiera schemat instalacji i wycenę.

CENA całościowego projektu technicznego z elementami projektu wykonawczego do pojedynczej realizacji: 4700zł brutto. Każda dodatkowa realizacja: 2000zł Brutto.
KOSZTORYS w trzech opcjach i więcej rzutów do podglądu są dostępne TUTAJ

OPCJE DODATKOWE

  • Zgłoszenie do urzędu budowy przygotowane przez nas, dokonanie go i pilnowanie wniosku aż do zakończenia postępowania – 1500zł.
  • lub w wersji pełnej z przyłączami (woda, kanalizacja, prąd plus adaptacja fundamentów) – 4300zł.


W celu zakupu projektu KRYJÓWKI do dokonania zgłoszenia lub pozwolenia, uzyskania kontaktu do polecanych wykonawców naturalnych prosimy kontaktować się z nami na adres: ekodama.architektura@gmail.com. Serdecznie zapraszamy do wspólnego Kryjówkowania :).

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.